wybor-smartphone

Czy wiedziałeś, że duża część ludzi wymienia swój telefon komórkowy przynajmniej raz w roku? Osobiście uważamy, że tak częste zakupy nie są konieczne, a odpowiednio wybrany model będzie w stanie posłużyć przez znacznie dłuższy czas. Jeśli jednak Twój telefon uległ uszkodzeniu, wówczas zapewne jak najszybciej chcesz zaopatrzyć się w nowy model – wszak w dzisiejszych czasach bez telefonu, to jak bez ręki! Jeżeli nie wiesz, na jaki model się zdecydować, to przeczytaj poniższy artykuł, i znajdź odpowiedzi na wszystkie dręczące Cię pytania!

 

Zdecyduj, do czego telefon będzie wykorzystywany

Na rynku możesz znaleźć wiele modelów telefonów komórkowych rożnych marek. Nie powinno zatem nikogo zdziwić, że poszczególne z nich mogą znacząco się od siebie różnić. Jak zatem zdecydować się na konkretny model? Przede wszystkim: zdecyduj, do czego ów telefon będzie wykorzystywany.

Zupełnie inne wymagania będzie miał młody student, a zupełnie inne starsza osoba. Jeśli Twój telefon będzie wykorzystywany do wielu wymagających czynności, takich jak oglądanie filmów, granie w gry, czy też prowadzenie notatek z wykładów, wówczas powinieneś skupić się na mocy obliczeniowej procesora oraz innych zaawansowanych specyfikacjach.

Jeżeli natomiast telefon będzie wykorzystywany głównie do dzwonienia oraz SMSowania, wówczas jedynym przydatnym parametrem okaże się wielkość oraz rozdzielczość ekranu.

Procesor, pamięć RAM, i inne specyfikacje

Na potrzeby tego artykułu załóżmy, że poszukujesz jednak zaawansowanego technologicznie telefonu. Wówczas powinieneś zwrócić szczególną uwagę na typ procesora (najlepiej ośmiordzeniowy) oraz pamięć RAM (im więcej, tym lepiej). Podobnie, jak w przypadku komputerów stacjonarnych, powinieneś zadbać o to, aby poszczególne podzespoły dobrze ze sobą współpracowały.

Oprócz wyżej wymienionych parametrów, ważny powinien być dla Ciebie również aparat fotograficzny (głównie pod względem rozdzielczości matrycy) oraz zainstalowany system operacyjny – w tym przypadku nie ma jednak złotego środka. Sam musisz bowiem zdecydować, czy lepiej czujesz się korzystając z Androida, IOS’a, czy też telefonicznego Windowsa.

Na sam koniec warto, abyś dowiedział się również, w jaką pamięć wewnętrzną będzie wyposażony Twój telefon komórkowy, oraz czy dostępne będą dodatkowe udogodnienia, przykładowo w postaci slotu Dual SIM.

Co w przypadku, gdy nie znasz się na telefonach?

Nie każdy jednak musi znać się na telefonach komórkowych oraz ich specyfikacjach. Powiemy więcej: nawet osoby, które znają się na komputerach stacjonarnych, często nie są w stanie podjąć właściwego wyboru podczas zakupu komórki.

Jeśli i Ty nie znasz się na owej tematyce, wówczas powinieneś skorzystać z usług dobrego sklepu sprzedającego telefony komórkowe. Odpowiednio prowadzona witryna prowadzi bowiem nie tylko sprzedaż samego sprzętu, ale również sekcję porad dotyczącą zakupów oraz forum, na którym mogą wypowiedzieć się użytkownicy. Dzięki temu będziesz mieć większą pewność, że dokonasz właściwego zakupu, a nie jedynie poprzez „chybił trafił”.

Oprócz samych sklepów, przydatne mogą okazać się również porównywarki cenowe oraz najróżniejsze blogi poradnikowe. Zakup telefonu to temat rzeka, tak więc aby dokonać trafnego wyboru, będziesz musiał poświęcić nieco czasu – zwłaszcza, gdy dokonujesz zakupu po raz pierwszy.

Jesteśmy jednak przekonani, że uda znaleźć Ci się dokładnie to, czego w tym momencie potrzebujesz. Życzymy udanych zakupów!

źródło: ABFOTO.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Automatyczna wytłaczarka blaszek C-410

Proces znakowania oraz wytłaczania różnego rodzaju powierzchni wymaga zachowania niezwykłej precyzji. Nowoczesne…

Kontenerowe stacje sprężarek — rozwiązanie problemu braku sprężarkowni

Kontenerowe stacje sprężarek są wygodnym i sprawdzonym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw borykających się…

Małe i mobilne sprężarki śrubowe na zbiorniku do garażu i warsztatu

Sprężarki śrubowe na zbiorniku w wersji mobilnej lub o kompaktowych wymiarach doskonale…

Uzdatnianie sprężonego powietrza – dlaczego jest ważne?

Uzdatnianie sprężonego powietrza stosowane jest w znakomitej większości układów pneumatycznych. W zależności…