Kompresory srubowe czy tlokowe

Sprężarki śrubowe na zbiorniku w wersji mobilnej lub o kompaktowych wymiarach doskonale spełniają swoje zadanie w przydomowym garażu lub warsztacie usługowym. Te niewielkie kompresory  mają wiele zalet. Przede wszystkim z łatwością można przemieszczać je w dowolnie wybrane miejsce, a z powodu swoich optymalnych wymiarów, nie wymagają dużo przestrzeni do posadowienia.

Dlaczego warto posiadać i używać sprężarek śrubowych na zbiorniku?

Małe i mobilne sprężarki śrubowe na zbiorniku zaliczają się do kategorii urządzeń wydajnych w działaniu i przede wszystkim niezawodnych w dostarczaniu optymalnej ilości sprężonego powietrza, wykorzystywanej na potrzeby niewielkich warsztatów samochodowych, zakładów lakierniczych oraz innych małych i średnich przedsiębiorstw. Nowoczesne sprężarki śrubowe na zbiorniku przeznaczone do warsztatów mogą spełnić nawet specyficzne wymagania wybranych zakładów przemysłowych. Urządzenia te są połączeniem praktycznych rozwiązań i nowoczesnych technologii, dzięki czemu w 100% spełniają swoje zadanie. Niewątpliwą ich zaletą jest wysoka żywotność.

Kompresory śrubowe na zbiornikach pracują z ciśnieniem roboczym w zakresie od 5 do 13 bar. Mogą być przystosowane nie tylko do pracy w garażu czy też warsztatach, ale także branży lotniczej, maszynowej, spożywczej, petrochemicznej, elektronicznej, medycznej, farmaceutycznej i wielu innych sektorach przemysłu.

Zalety używania sprężarek śrubowych na zbiorniku o niewielkich rozmiarach Compack 2–3 

Urządzeniem, które spełni potrzeby przedsiębiorców poszukujących nowoczesnych sprężarek śrubowych na zbiorniku o niewielkich rozmiarach jest kompresor Compack 2–3. To sprzęt z kategorii sprężarek śrubowych, o charakterystyce kompresorów przemysłowych, będących jedną z najlepszych alternatyw dla sprężarek tłokowych. Kompresor śrubowy na zbiorniku Compack 2–3  wyróżnia się wysoką wydajnością, wytrzymałą konstrukcją, jak również niską emisją hałasu. To produkt o szybkiej i ekonomicznej konserwacji, wyróżniający się znacznie niższym poborem mocy niż tradycyjne sprężarki tłokowe o analogicznej wydajności. Kompresory przemysłowe Compack 2-3 to urządzenia mobilne i wygodne w użyciu. Sprężarki te znajdą zastosowanie także w garażach i warsztatach.  Niewielkie gabaryty sprężarek śrubowych na zbiorniku Compack 2-3 sprawiają, że ich montaż możliwy jest w każdym miejscu. To urządzenia dostępne w wersji wolnostojącej, na wózku lub zbiorniku o pojemności 90 litrów.

Parametry techniczne kompresorów śrubowych na zbiorniku Compack 2-3

Te nowoczesne kompresory śrubowe wyposażone są w bezpośredni napęd i zapewniają wydajność od 270 do 360 litrów sprężonego gazu na minutę. Generują także ciśnienie sprężania do 10 barów a ich moc silnika kształtuje się na poziomie od 2,7 do 3,5 kW. Dzięki temu mogą być wykorzystywane do zasilania pistoletów pneumatycznych czy maszyn używanych w branży motoryzacyjnej, lakierniczej lub blacharskiej. Sprzęt ten doskonale poradzi sobie także w przydomowych warsztatach, podczas prac remontowych i budowlanych.

Sprężarki śrubowe na zbiorniku Compack 2–3 charakteryzują się automatycznym systemem włączania i wyłączania, a także wydajnym wentylatorem eliminującym nadmierne przegrzewanie się poszczególnych elementów składowych. Podłączenie poprzez szybkozłącze eliminuje problem niekontrolowanych przerw w dostawie energii elektrycznej. Zamontowany w kompresorach śrubowych na zbiorniku Compack 2-3 system grzewczy rozwiązuje problemy związane z kondensacją wody. Urządzenia zapewniają łatwy dostęp do konserwacji i serwisu, co ogranicza koszty eksploatacyjne. Jednocześnie nie wymagają dodatkowego zbiornika powietrza, co również wpływa na ich wysokie walory użytkowe.

Nowoczesne sprężarki śrubowe serii Compack 2-3 sprawdzą się w wielu zastosowaniach półprofesjonalnych i profesjonalnych zapewniając wysoką wydajność działania i optymalne ciśnienie robocze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Automatyczna wytłaczarka blaszek C-410

Proces znakowania oraz wytłaczania różnego rodzaju powierzchni wymaga zachowania niezwykłej precyzji. Nowoczesne…

Uzdatnianie sprężonego powietrza – dlaczego jest ważne?

Uzdatnianie sprężonego powietrza stosowane jest w znakomitej większości układów pneumatycznych. W zależności…

Rekrutacja zdalna w IT – jak przeprowadzić ją z sukcesem?

Pandemia Covid-19 odmieniła rynek pracy pod wieloma względami. Spotkania twarzą w twarz…

Dlaczego personalizacja dokumentów firmowych ma znaczenie?

Personalizacja dokumentów firmowych to działanie, na które decyduje się wiele firm. Dlaczego…