Kompresory srubowe czy tlokowe

Sprężarki śrubowe na zbiorniku w wersji mobilnej lub o kompaktowych wymiarach doskonale spełniają swoje zadanie w przydomowym garażu lub warsztacie usługowym. Te niewielkie kompresory  mają wiele zalet. Przede wszystkim z łatwością można przemieszczać je w dowolnie wybrane miejsce, a z powodu swoich optymalnych wymiarów, nie wymagają dużo przestrzeni do posadowienia.

Dlaczego warto posiadać i używać sprężarek śrubowych na zbiorniku?

Małe i mobilne sprężarki śrubowe na zbiorniku zaliczają się do kategorii urządzeń wydajnych w działaniu i przede wszystkim niezawodnych w dostarczaniu optymalnej ilości sprężonego powietrza, wykorzystywanej na potrzeby niewielkich warsztatów samochodowych, zakładów lakierniczych oraz innych małych i średnich przedsiębiorstw. Nowoczesne sprężarki śrubowe na zbiorniku przeznaczone do warsztatów mogą spełnić nawet specyficzne wymagania wybranych zakładów przemysłowych. Urządzenia te są połączeniem praktycznych rozwiązań i nowoczesnych technologii, dzięki czemu w 100% spełniają swoje zadanie. Niewątpliwą ich zaletą jest wysoka żywotność.

Kompresory śrubowe na zbiornikach pracują z ciśnieniem roboczym w zakresie od 5 do 13 bar. Mogą być przystosowane nie tylko do pracy w garażu czy też warsztatach, ale także branży lotniczej, maszynowej, spożywczej, petrochemicznej, elektronicznej, medycznej, farmaceutycznej i wielu innych sektorach przemysłu.

Zalety używania sprężarek śrubowych na zbiorniku o niewielkich rozmiarach Compack 2–3 

Urządzeniem, które spełni potrzeby przedsiębiorców poszukujących nowoczesnych sprężarek śrubowych na zbiorniku o niewielkich rozmiarach jest kompresor Compack 2–3. To sprzęt z kategorii sprężarek śrubowych, o charakterystyce kompresorów przemysłowych, będących jedną z najlepszych alternatyw dla sprężarek tłokowych. Kompresor śrubowy na zbiorniku Compack 2–3  wyróżnia się wysoką wydajnością, wytrzymałą konstrukcją, jak również niską emisją hałasu. To produkt o szybkiej i ekonomicznej konserwacji, wyróżniający się znacznie niższym poborem mocy niż tradycyjne sprężarki tłokowe o analogicznej wydajności. Kompresory przemysłowe Compack 2-3 to urządzenia mobilne i wygodne w użyciu. Sprężarki te znajdą zastosowanie także w garażach i warsztatach.  Niewielkie gabaryty sprężarek śrubowych na zbiorniku Compack 2-3 sprawiają, że ich montaż możliwy jest w każdym miejscu. To urządzenia dostępne w wersji wolnostojącej, na wózku lub zbiorniku o pojemności 90 litrów.

Parametry techniczne kompresorów śrubowych na zbiorniku Compack 2-3

Te nowoczesne kompresory śrubowe wyposażone są w bezpośredni napęd i zapewniają wydajność od 270 do 360 litrów sprężonego gazu na minutę. Generują także ciśnienie sprężania do 10 barów a ich moc silnika kształtuje się na poziomie od 2,7 do 3,5 kW. Dzięki temu mogą być wykorzystywane do zasilania pistoletów pneumatycznych czy maszyn używanych w branży motoryzacyjnej, lakierniczej lub blacharskiej. Sprzęt ten doskonale poradzi sobie także w przydomowych warsztatach, podczas prac remontowych i budowlanych.

Sprężarki śrubowe na zbiorniku Compack 2–3 charakteryzują się automatycznym systemem włączania i wyłączania, a także wydajnym wentylatorem eliminującym nadmierne przegrzewanie się poszczególnych elementów składowych. Podłączenie poprzez szybkozłącze eliminuje problem niekontrolowanych przerw w dostawie energii elektrycznej. Zamontowany w kompresorach śrubowych na zbiorniku Compack 2-3 system grzewczy rozwiązuje problemy związane z kondensacją wody. Urządzenia zapewniają łatwy dostęp do konserwacji i serwisu, co ogranicza koszty eksploatacyjne. Jednocześnie nie wymagają dodatkowego zbiornika powietrza, co również wpływa na ich wysokie walory użytkowe.

Nowoczesne sprężarki śrubowe serii Compack 2-3 sprawdzą się w wielu zastosowaniach półprofesjonalnych i profesjonalnych zapewniając wysoką wydajność działania i optymalne ciśnienie robocze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Automatyczna wytłaczarka blaszek C-410

Proces znakowania oraz wytłaczania różnego rodzaju powierzchni wymaga zachowania niezwykłej precyzji. Nowoczesne…

Potrzebujesz nowego telefonu? Oto rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie!

Czy wiedziałeś, że duża część ludzi wymienia swój telefon komórkowy przynajmniej raz…

Uzdatnianie sprężonego powietrza – dlaczego jest ważne?

Uzdatnianie sprężonego powietrza stosowane jest w znakomitej większości układów pneumatycznych. W zależności…

Kontenerowe stacje sprężarek — rozwiązanie problemu braku sprężarkowni

Kontenerowe stacje sprężarek są wygodnym i sprawdzonym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw borykających się…