Zastanawiasz się, czy w aktualnej sytuacji i przy wciąż trwającej wojnie w Ukrainie, transport do tego kraju jest legalny? Szukasz informacji o tym, czy podróż do Ukrainy jest aktualnie bezpieczna? A może chcesz wiedzieć, czy można zamówić profesjonalny transport z Polski do Ukrainy? Sprawdź, co warto wiedzieć o aktualnych podróżach do Ukrainy i na co zwrócić szczególną uwagę, planując podróż za wschodnią granicę.

Czy transport do Ukrainy jest aktualnie legalny?

Branża logistyczna i firmy transportowe muszą się mierzyć z aktualną sytuacją polityczną w Ukrainie, czyli z wojną i działaniami zbrojnymi na terenie kraju. Rosja atakuje Ukrainę w różnych rejonach, przez co trudno ocenić, które z nich są bezpieczne dla osób postronnych.

Jakakolwiek podróż do Ukrainy w tym momencie zawsze będzie obarczona pewnym ryzykiem, że pojazd i kierowca znajdzie się w strefie działań wojennych i ucierpi z powodu ataków zbrojnych. I chociaż transport przez ukraińską granicę jest legalny, nie jest w pełni bezpieczny.

Czy transport do Ukrainy jest możliwy?

Firmy logistyczne i transportowe mogą przedsięwziąć pewne środki, żeby zwiększyć bezpieczeństwo swoich kierowców w trakcie podróży do Ukrainy. Po pierwsze ważne jest uważne śledzenie aktualnych działań zbrojnych i komunikatów ostrzegających przed atakami.

Istotne jest także unikanie terenów, w których odbywają się regularne walki oraz miejsc o kluczowym znaczeniu militarnym, jak na przykład lotnisk, czy znanych baz wojskowych. Do Ukrainy powinni jeździć tylko doświadczeni kierowcy, którzy są gotowi na pracę w stresujących warunkach. W trakcie podróży do Ukrainy trzeba się też przygotować na nagłe zmiany trasy.

O czym jeszcze warto pamiętać, organizując transport do Ukrainy?

Wyjazd za granicę do Ukrainy wiąże się z ryzykiem, ale również z kosztami. Razem z wybuchem wojny, wzrosły ceny paliw, co może sprawić, że podróż za wschodnią granicę będzie droższa niż do tej pory. Za granicami kraju mogą się również pojawić problemy z dostępnością paliwa oraz ze znalezieniem odpowiednich warunków postojowych.

Kolejnym istotnym faktem, o którym warto wiedzieć przed zorganizowaniem wyjazdu do Ukrainy, jest ilość firm, które wciąż realizują transporty w tym kierunku. Wiele mniejszych firm tymczasowo zrezygnowało z wyjazdów do Ukrainy, a to oznacza mniejszą ilość kursów w tym kierunku. Jednocześnie na rynku jest niedobór zawodowych kierowców, co może skutkować dłuższymi terminami w przypadku zlecania przewozu towarów innej firmie.

Jak przewieźć towar na Ukrainę?

Jeśli mimo wszystko zaistnieje potrzeba, aby przewieźć towar na Ukrainę w czasie wojny – koniecznie powinieneś skontaktować się z dobrą firmą transportową.

Po czym rozpoznać taką firmę? Przede wszystkim zapoznaj się z jej renomą w internecie i opiniami innych użytkowników. Sprawdź też, czy jest ona przygotowana na sytuacje kryzysowe (atak bombowy / ostrzał trasy). Kierowcami powinny być osoby, które zostały odpowiednio przeszkolone do przemieszczania się po terenie kraju objętego konfliktem zbrojnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Karta Polaka a praca – czy mogę pracować legalnie w Polsce?

Wielu przedsiębiorców rozważa zatrudnienie cudzoziemców z Kartą Polaka. Warto wiedzieć, jakie formalności…

SEO i content marketing – pięć najczęściej powtarzanych błędów

Marketing w wyszukiwarkach internetowych to nowoczesna, ale też wymagająca aktualnej wiedzy strategia…

Historyczne zanieczyszczenia – czym są? Obowiązki właściciela gruntu

Nowelizacja ustawy Prawo ochrony środowiska wprowadziła pojęcie historycznych zanieczyszczeń powierzchni ziemi. Co…

Rekrutacja zdalna w IT – jak przeprowadzić ją z sukcesem?

Pandemia Covid-19 odmieniła rynek pracy pod wieloma względami. Spotkania twarzą w twarz…