Transport door to door

Zlecając transport zewnętrznej firmie spedycyjnej warto skorzystać z usługi rozszerzonej o pakiet door to door. Wybór sprawdzonego i doświadczonego przewoźnika cechującego się zróżnicowanym taborem gwarantuje dostarczenie towaru pod wskazany adres i  niesie ze sobą wiele korzyści. Dostawa ładunku door to door jest bowiem w pełni komfortowym rozwiązaniem, które pozwala dostarczyć towar do kilku miejsc rozładunku jednocześnie. Jakie działania obejmuje i co zyskuje się wybierając transport w pakiecie door to door?

Transport z punktu A do punktu B

W przypadku organizacji transportu na płaszczyźnie międzykontynentalnej oraz międzynarodowej transport towaru wymaga podjęcia wielu działań, które pozwolą bezpiecznie dostarczyć towar do kraju. Biorąc pod uwagę charakterystykę ładunku rola spedytora wymaga zagwarantowania nie tylko optymalnych warunków transportu, ale także ewentualnego magazynowania oraz przeładunku. Klienci ceniący sobie oszczędność czasu coraz częściej decydują się na przewóz towaru w pakiecie door to door. W praktyce oznacza to bowiem, że towar odebrany od zagranicznego producenta zostaje dostarczony wprost pod wskazany w zleceniu adres zachowując przy tym wszelkie normy bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie sprawdza się w szczególności w przemyśle produkcyjnym, a także w przypadku sklepów oraz innych zakładów wytwórczych.

Transport door to door opiera się w głównej mierze na przewozie multimodalnym. Według definicji jest to usługa transportowa, która do przewozu ładunku wykorzystuje minimum dwa środki przewozu. Biorąc pod uwagę transport międzykontynentalny oznacza to, że główna część przewozu zostaje zrealizowana w oparciu o kolej, przewóz statkiem lub samolotem.

Transport ciężarowy pełni w tym przypadku rolę pomocniczą, która ma na celu dostarczyć wybrany towar do klienta. Do największych zalet transportu door to door zalicza się oszczędność czasu, pieniędzy oraz wysiłku, jaki musi ponieść przedsiębiorca chcąc zlecić dodatkowy transport, który dostarczy ładunek do firmy. 

Samodzielna organizacja transportu wymaga nie tylko doświadczenia, ale także znajomości branży transportowej. Chcąc przetransportować towar z punktu odbioru należy uwzględnić rodzaj samochodu ciężarowego oraz ilość towaru. Warto pamiętać, że w przypadku zlecenia transportu odpowiedzialność za cały proces przewozu, ewentualnego przeładunku oraz dostarczenia towaru we wskazane miejsce przejmuje spedytor.

Transport door to door – wygoda i bezpieczeństwo

Wybierając sprawdzonego partnera logistycznego transport door to door sprawi, że towar zostanie dostarczony do zamawiającego w możliwie jak najkrótszym czasie. Za sprawą zróżnicowanego taboru transportowego towar zostaje przeładowany przez firmę logistyczną tuż po dostarczeniu ładunku z zza granicy. W ten sposób brak jest mowy o dodatkowym opóźnieniu, które może wstrzymać chociażby produkcję.

Dodatkowym komfortem jest także odpowiedzialność spoczywająca po stronie firmy spedycyjnej, bowiem dzięki bieżącemu informowaniu o statusie zlecenia klient zostaje powiadamiany o przewidywanym terminie dostawy. Rola spedycji ma charakter kompleksowy. W ten sposób dostarczany towar jest gotowy do dystrybucji, jak również w pełni zgodny z dokumentacją przewozową. Biorąc pod uwagę najnowsze statystyki z branży logistycznej transport door to door od wielu lat cieszy się sporym zainteresowaniem na rynku usług spedycyjnych.

Wysoki standard usług firm spedycyjnych oraz brak konieczności podejmowania dodatkowych działań ze strony klienta pozwala z powodzeniem zaopatrywać się w cykliczne dostawy ładunku. Rola dostawy w pakiecie door to door to także ukłon ze strony spedycji w kierunku klienta. Oferując elastyczne podejście oraz otwarcie na potrzeby klientów firmy spedycyjne nie tylko usprawniają bieżące procesy logistyczne, ale także skracają okres realizacji przedsięwzięcia. To, jakie rozwiązanie wybrać, warto skonsultować z profesjonalnymi doradcami z branży transportowej. W ten sposób zyskuje się gwarancję maksymalnej satysfakcji oraz bezpiecznej i terminowej dostawy towaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

SEO i content marketing – pięć najczęściej powtarzanych błędów

Marketing w wyszukiwarkach internetowych to nowoczesna, ale też wymagająca aktualnej wiedzy strategia…

Karta Polaka a praca – czy mogę pracować legalnie w Polsce?

Wielu przedsiębiorców rozważa zatrudnienie cudzoziemców z Kartą Polaka. Warto wiedzieć, jakie formalności…

Historyczne zanieczyszczenia – czym są? Obowiązki właściciela gruntu

Nowelizacja ustawy Prawo ochrony środowiska wprowadziła pojęcie historycznych zanieczyszczeń powierzchni ziemi. Co…

Rekrutacja zdalna w IT – jak przeprowadzić ją z sukcesem?

Pandemia Covid-19 odmieniła rynek pracy pod wieloma względami. Spotkania twarzą w twarz…