Dobór trumny wymaga profesjonalnego wsparcia i doradztwa, dzięki któremu osoba organizująca pochówek będzie w stanie podjąć właściwe decyzje. Tak rozumiana pomoc dotyczy między innymi wskazania różnic między trumną tradycyjną a kremacyjną.

Konstrukcje te wykonywane są w innych sposób, przy użyciu odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów. Wynika to oczywiście z ich dokładnego zastosowania. Mając to na uwadze, warto przedstawić ważne informacje na ten temat. Wszystko po to, aby cały proces wyboru trumien był jasny i nie tworzył niepotrzebnych komplikacji.

Trumna tradycyjna – charakterystyka, najważniejsze informacje

 Najważniejszą kwestią, na jaką trzeba zwrócić uwagę w tym przypadku, jest fakt, iż standardowe trumny wykorzystuje się w ramach pochówków tradycyjnych. Umieszczane są w ziemi, dlatego muszą zostać wykonane z odpowiednio dobranych, trwałych materiałów.

Zakłady pogrzebowe zdecydowanie najczęściej oferują trumny drewniane, między innymi dębowe, sosnowe i olchowe. Istnieje oczywiście możliwość dopasowania ich na wiele sposobów. Decydująca jest tutaj, rzecz jasna, oferta zakładu. Na pewno warto wspomnieć o tym, że:

  • do wyboru są zarówno trumny tradycyjne dla dorosłych, jak i dla dzieci,
  • stosowane są różne metody lakierowania, a także wykonania wieka oraz wnętrza,
  • zakład pogrzebowy może dostarczyć trumnę z niezbędnymi elementami dodatkowymi, takimi jak krzyże, antaby i wkrętki,
  • spore znaczenie ma ponadto wybór kształtu, kolorystyki oraz wykończenia całości (trumny matowe i błyszczące).

Ze względu na mnóstwo możliwości, szczególnie ważne wydaje się wsparcie profesjonalistów, dzięki którym osoba organizująca pochówek będzie w stanie dokonać właściwego wyboru. Z tego właśnie powodu najlepiej decydować się na współpracę z cenionym zakładem pogrzebowym.

Czym wyróżniają się trumny kremacyjne?

 Skoro wiadomo już, co charakteryzuje tradycyjne trumny, pora przejść do opisu konstrukcji kremacyjnych. Jak sama nazwa wskazuje, są one wykorzystywane w przypadku kremacji, która polega na spopieleniu ciała zmarłego. Umieszczane jest w piecu razem z trumną, dlatego musi ona zostać wykonana z materiałów, które ulegną całkowitemu spaleniu.

Sprawia to, że omawiane trumny nie zawierają żadnych dodatkowych elementów metalowych lub powstałych z innych niepalnych tworzyw. W ich przypadku nie stosuje się ponadto lakierów, czy też farb.

Pomimo zazwyczaj prostej konstrukcji, trumny kremacyjne prezentują się elegancko, w odpowiedni sposób podkreślają szacunek, jakim rodzina i bliscy darzą zmarłego. Podobnie jak w przypadku wersji standardowych, istnieje możliwości doboru konkretnego kształtu oraz rozmiaru. Całość odbywa się w porozumieniu z zakładem pogrzebowym, na wczesnym etapie organizacji pochówku.

Jak wybrać trumnę? Kto może w tym pomóc?

 Niezależnie od charakteru ceremonii pogrzebowej, wybór trumny może okazać się bolesnym i trudnym zadaniem. Rolą pracowników zakładu pogrzebowego zawsze będzie więc wyeliminowanie niepotrzebnych trudności, jak również fachowa obsługa klientów. Wszystko po to, aby cały proces został przeprowadzony szybko i sprawnie. Na co więc mogą liczyć osoby kontaktujące się z cenionym zakładem pogrzebowym?

  • Przede wszystkim na dokładne przedstawienie oferty. Pozwala to na zapoznanie się ze specyfiką i wyglądem dostępnych trumien. Na podstawie przekazanych informacji znacznie łatwiej podjąć ostateczną decyzję.
  •  Ogromne znaczenie ma także fachowe doradztwo – zarówno podczas wyboru typu konstrukcji, jak i ewentualnych dodatków, kolorystyki i metody wykończenia. Jest to najlepszy sposób na uporanie się z wszelkimi wątpliwościami.
  •  Do tego dochodzi jeszcze profesjonalna realizacja. Zakupiona trumna zostaje przygotowana zgodnie z zaleceniami, a następnie dostarczana bez żadnych opóźnień, ani innych problemów.

 

Trumny tradycyjne i kremacyjne występują w wielu odmianach, dlatego warto postawić na współpracę z cenionymi zakładem pogrzebowym. Jego pracownicy pomogą załatwić niezbędne formalności, a także wskażą optymalne rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak przygotować atrakcyjne i zbilansowane posiłki na imprezę dla dzieci?

Dzień dziecka, urodziny, imieniny, spotkania klasowe – okazji, by dzieci pobawiły się…

Pogrzeb dziecka martwourodzonego – jakie dokumenty są wymagane?

Śmierć nowonarodzonego dziecka jest ogromną stratą dla jego rodziców i niezwykle bolesnym,…

Treningi kardio w domu – jak spalać kalorie i poprawiać kondycję w swoim salonie z pomocą platformy treningowej?

Witajcie! Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak skutecznie trenować kardio w domu? Jeśli…

Jak przygotować dziecko do nauki pływania?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy mogą przyjść z dzieckiem na basen, aby…