Dzień dziecka, urodziny, imieniny, spotkania klasowe – okazji, by dzieci pobawiły się we własnym gronie i dobrze spędziły czas, jest dużo. Niezależnie jednak od ich specyfiki, podczas organizacji tego typu wydarzeń warto zadbać o odpowiednie jedzenie. Nie tylko smaczne, ale też zdrowe i dobrze zbilansowane. Wszystko po to, aby uczestnictwo w nich nie wiązało się z wyrzutami sumienia rodziców.

Świadomość wpływu sposobu odżywiania na zdrowie i rozwój dziecka jest coraz większa. Wiele osób stara się, aby ich pociechy miały stały kontakt z pełnowartościowymi daniami, zawierającymi dużo warzyw, owoców, a także innych elementów zawierających witaminy oraz składniki odżywcze. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zdrowy reżim żywieniowy nie powinien dotyczyć wyłącznie posiłków domowych. Jest to tak samo ważne w przedszkolu, szkole, czy też na różnego rodzaju dziecięcych imprezach. O czym więc warto pamiętać, by ich organizacja okazała się zgodna z omawianymi przez nas zasadami?

Zdrowe, pyszne dania dla dzieci – zadbaj o kolory i zróżnicowane składniki!

 Jedno jest pewne – w takich sytuacjach lepiej nie iść na łatwiznę. Nie wystarczy udać się do sklepu i kupić kilka gotowych produktów do odgrzania lub ograniczyć się do fast foodów. Zdrowe odżywianie dzieci wymaga czasu, chęci oraz odrobiny wiedzy na temat tego, co im wolno, a co niekoniecznie. Zanim więc przygotujesz menu na imprezę dziecięcą, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach organizacyjnych.

  • Na początek warto dowiedzieć się, jakie są wymagania oraz potrzeby dzieci. Nie chodzi tu wyłącznie o niechęć do niektórych składników, ale też o kwestie zdrowotne, związane na przykład z nietolerowaniem laktozy. Wszystko to należy wcześniej sprawdzić, by impreza obyła się bez przykrych incydentów.
  • Zdecydowanie najlepszym wyborem okażą się posiłki zbilansowane. Co to oznacza? Że powinny składać się z elementów, które dostarczają dużo witamin – zadbaj o odpowiedni udział warzyw i owoców. Unikaj zbyt dużej ilości cukru, a także mocno przetworzonego jedzenia.
  •  Obawiasz się, że dzieci nie będą chętne na zdrowe jedzenie? Wiele problemów rozwiąże ciekawe podanie wszystkich dań i przekąsek. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby przygotować na przykład koreczki owocowe w kształcie jeża, kolorowe galaretki, łódeczki z liści sałaty, desery z kwiatkami i zwierzątkami – możliwości jest mnóstwo.

Posiłki na imprezę dla dzieci – a może catering?

 Nie da się ukryć, że opracowanie smacznego, a jednocześnie zdrowego menu na tego typu wydarzenia to nie lada wyzwanie. Wymaga nie tylko pomysłowości, ale też pewnych umiejętności kulinarnych i doświadczenia.

Jeżeli zatem nie czujesz się na siłach, by podołać temu wyzwaniu, pomyśl o współpracy z profesjonalistami. Mowa oczywiście o usługach świadczonych przez firmy cateringowe, które zajmują się obsługą wielu wydarzeń – w tym imprez dziecięcych, nawet tych najmniejszych. Co zyskasz, gdy postawisz na tak rozumianą pomoc?

  • Przede wszystkim dostęp do szerokiego menu, które możesz swobodnie dostosowywać do indywidualnych preferencji. Tyczy się to nie tylko dań podawanych na ciepło, ale również wszelkiego rodzaju przekąsek oraz dodatków.
  •  Catering na imprezę dziecięcą to także gwarancja, że posiłki będą zbilansowane i zdrowe. Zwłaszcza gdy postawisz na firmę uznaną i cenioną, która cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów.
  •  Terminową dostawę oraz wsparcie organizacyjne. Sporo podmiotów zapewnia usługi o charakterze kompleksowym, dzięki czemu jesteś w stanie przygotować całe wydarzenie od początku do końca.

 Profesjonalny catering stanowi najlepszą odpowiedź na potrzeby zarówno dzieci, jak i rodziców. Za jego sprawą zaoszczędzisz mnóstwo czasu i nerwów, niezależnie od tego, jak duża ma być impreza. Co jednak najważniejsze, wszystkie elementy składające się na menu dziecięce spełnią kryteria, o których wspomnieliśmy powyżej. Jest to główny powód, dlaczego warto pomyśleć o cateringu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Pogrzeb dziecka martwourodzonego – jakie dokumenty są wymagane?

Śmierć nowonarodzonego dziecka jest ogromną stratą dla jego rodziców i niezwykle bolesnym,…

Treningi kardio w domu – jak spalać kalorie i poprawiać kondycję w swoim salonie z pomocą platformy treningowej?

Witajcie! Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak skutecznie trenować kardio w domu? Jeśli…

Jak przygotować dziecko do nauki pływania?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy mogą przyjść z dzieckiem na basen, aby…

Najważniejsze różnice między trumną kremacyjną a tradycyjną

Dobór trumny wymaga profesjonalnego wsparcia i doradztwa, dzięki któremu osoba organizująca pochówek…