Przewóz towarów z Azji
Container ship in export and import business and logistics. Shipping cargo to harbor by crane. Water transport International. Aerial view

Towary z Azji cieszą się coraz większą popularnością w Polsce i Europie. Nic więc dziwnego, że rośnie liczba transportów wykonywanych przez firmy logistyczne pomiędzy tymi kontynentami. Jeszcze do niedawna ładunki z Azji wysyłane były głównie statkami, samolotami i koleją. Systematycznie rośnie jednak udział przewozów drogą lądową. Dlaczego warto powierzyć ich organizację specjalistom?

Przewóz towarów z Azji drogą lądową – coraz bardziej istotny

 

Transport towarów z Azji drogą lądową rośnie na znaczeniu. W ten sposób przewożone są już nie tylko ładunki z Chin – państwa będącego największym eksporterem świata, ale również z innych azjatyckich krajów – Kazachstanu, Uzbekistanu czy też Mongolii. Z czego to wynika?

Wzrost liczby transportów ciężarowych na linii Azja-Europa to pokłosie m.in. obniżenia zdolności przewozowych kontenerowców na niektórych trasach morskich oraz ograniczenia liczby połączeń samolotowych w związku z pandemią. Handel nie znosi jednak próżni. Tam, gdzie fracht morski i lotniczy zawodzi, z powodzeniem radzi sobie transport ciężarowy.

Popularyzacja przewozów ciężarowych nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie rozwój połączeń drogowych pomiędzy Europę i Azją. Zwłaszcza Rosja i Chiny w ciągu ostatnich kilku lat intensywnie podejmowały działania na rzecz rozbudowy międzykontynentalnego ruchu drogowego. Upatrywały w tym bowiem szansy na zwiększenie dostępu do chłonnych rynków europejskich, a co za tym idzie zwiększenie dochodów z eksportu.

Już pierwsze pilotażowe przewozy drogowe pomiędzy Europą i Azją napawały optymizmem. Dostawa ładunków przebiegła zgodnie z założonym harmonogramem – bezpiecznie i bez przeszkód.

Transport towarów z Azji drogą lądową – atuty

 

Jak wskazują eksperci, przewozy drogą lądową stanowią świetną alternatywę dla transportu lotniczego i kolejowego. W porównaniu z tym pierwszym mogą być nawet o 40 proc. tańsze, a w porównaniu z drugim – są szybsze. Zapewniają również wysoki stopień bezpieczeństwa ładunku. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie przewozami ładunków z i do Azji cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów.

To szansa również dla polskich przewoźników. Już teraz firmy logistyczne z Polski dominują w transporcie drogowym Unii Europejskiej. Upowszechnienie się przewozów ciężarowych na linii Europa-Azja otworzyłoby przed nimi perspektywy wzrostu i rozwoju.

Przewóz towarów z Azji drogą lądową – jakie korzyści daje współpraca ze specjalistami?

 

Przewóz towarów z Azji drogą lądową staje się coraz bardziej konkurencyjny wobec innych rodzajów transportu. To dla wielu przedsiębiorców szansa na podbój zagranicznych rynków. Jednak próby jego samodzielnej organizacji mogą spalić na panewce. Dlaczego zadanie to warto powierzyć specjalistom?

Profesjonalna firma logistyczna zajmie się wszelkimi formalnościami związanymi z transportem. Dopilnuje szczegółów odprawy celnej, dzięki czemu ładunek bez przeszkód przejdzie kontrole na granicach. Zadba również o to, aby towary były przewożone zgodnie z wymogami transportowymi poszczególnych krajów. Pozwoli to uniknąć zatrzymania transportu oraz dotkliwych kar.

Co więcej, firma logistyczna dysponuje profesjonalną flotą transportową lub współpracuje z rzetelnymi przewoźnikami, którzy takową posiadają. Pozwala to dopasować pojazd do wymagań ładunku. Zapewnia również bezpieczeństwo przewożonych towarów. Ponadto podmioty zajmujące się transportem zatrudniają sprawdzonych kierowców oraz pracowników spedycyjnych, którzy dobrze wywiązują się z powierzonych im zadań. Stale monitorują oni ładunek, tak aby w niezmienionym stanie dotarł do odbiorcy.

Przewóz towarów z Azji drogą lądową wciąż budzi kontrowersje. Jedni uważają go za przyszłość transportu, inni twierdzą, że jest za mało opłacalny, by się upowszechnić. Jeśli upatrujesz w nim szansy na rozwój działalności, jego organizację powierz specjalistom. W ten sposób ograniczysz koszty przedsięwzięcia i zapewnisz bezpieczeństwo ładunkowi.

źródło: Translogis.pl – Transport i spedycja międzynarodowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

SEO i content marketing – pięć najczęściej powtarzanych błędów

Marketing w wyszukiwarkach internetowych to nowoczesna, ale też wymagająca aktualnej wiedzy strategia…

Karta Polaka a praca – czy mogę pracować legalnie w Polsce?

Wielu przedsiębiorców rozważa zatrudnienie cudzoziemców z Kartą Polaka. Warto wiedzieć, jakie formalności…

Historyczne zanieczyszczenia – czym są? Obowiązki właściciela gruntu

Nowelizacja ustawy Prawo ochrony środowiska wprowadziła pojęcie historycznych zanieczyszczeń powierzchni ziemi. Co…

Rekrutacja zdalna w IT – jak przeprowadzić ją z sukcesem?

Pandemia Covid-19 odmieniła rynek pracy pod wieloma względami. Spotkania twarzą w twarz…