meble lazienkowe

Kolor to jeden z najważniejszych elementów aranżacji wnętrz w łazience. To, w jakich barwach zachowamy projekt danego pomieszczenia, decyduje o ostatecznym kształcie całego wystroju – zwłaszcza w przypadku łazienki. Jasne meble łazienkowe cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród miłośników nowoczesnych, ale też bardziej klasycznych aranżacji. Czy białe i jasne meble do łazienki są nowoczesne, czy raczej eleganckie? A może da się to połączyć? Na te inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule!

Geneza – meble łazienkowe lakierowane

Skąd pomysł, że meble łazienkowe w jasnych kolorach jedni kojarzą z nowoczesnością, a inni z elegancją? Przede wszystkim dlatego, że większość tego rodzaju produktów to meble łazienkowe lakierowane, bardzo często występujące jako meble do łazienki białe. Biała lakierowana powierzchnia frontu szafki do łazienki to doskonałe rozwiązanie dla większości aranżacji, które wpisują się w trendy nowoczesnego minimalizmu. Fronty lakierowane w łazience skutecznie odbijają światło, przez co świetnie sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach.

Meble do łazienki – więcej niż jeden styl

Warto jednak pamiętać, że białe i jasne szafki do łazienki mogą łączyć w sobie nowoczesność i elegancję! Tego rodzaju projekty odchodzą od ciężkich oraz bogato zdobionych mebli łazienkowych i innych elementów wystroju wnętrz, na rzecz prostych kompozycji brył. Minimalistyczna oraz uporządkowana aranżacja to zdecydowanie wyraz dobrego smaku, a nawet wytworności. Nowoczesne szafki łazienkowe pozwolą Ci łatwo stworzyć spójną, ale też atrakcyjną aranżację wnętrza.

Jeśli wolisz jednak bardziej wnętrza zaprojektowane według tradycyjnie rozumianej elegancji, wybierz szafki łazienkowe z frontami wykończonymi frezowaniem. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się we wnętrzach inspirowanych klasycznym, a zarazem eleganckim stylem. Jednocześnie, doskonale łączy się z zasadami nowoczesnego projektowania.

Wykończenie łazienki – wisienka na torcie

Pamiętaj, że wiele zależy od ostatecznego kształtu całej aranżacji. Proste meble łazienkowe lakierowane białe mogą świetnie wyglądać zarówno w aranżacji nawiązującej do stylu glamour, jak i ciepłych stylizacji urozmaiconych o drewnopodobne akcenty. Podobnie, białe meble łazienkowe z frezowaniem dobrze sprawdzą się na przykład nie tylko w klasycznych, ale i skandynawskich wnętrzach.

Nie bój się eksperymentu! Wiele zależy od tego, jak ostatecznie widzisz kształt swojej aranżacji w łazience. Ta z kolei może wyglądać tak, jak tylko sobie wymarzysz. Polscy producenci mebli do łazienek potrafią łączyć nowoczesność z klasyczną elegancją. Jeśli szukasz modnych rozwiązań i mebli łazienkowych w jasnych kolorach, sprawdź katalogi mebli do łazienki i wybierz pomysł dla siebie.

źródło: stolkar.pl – producent mebli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Balustrady z nierdzewki – jak czyścić?

Zaletą balustrad ze stali nierdzewnej jest ich wytrzymałość. Stal nierdzewiejąca, z której…

Historyczne zanieczyszczenia – czym są? Obowiązki właściciela gruntu

Nowelizacja ustawy Prawo ochrony środowiska wprowadziła pojęcie historycznych zanieczyszczeń powierzchni ziemi. Co…

Zabawki i akcesoria z Azji dla najmłodszych – kupisz w chińskich hurtowniach

Modne zabawki na czasie to produkty dedykowane najmłodszym klientom Chińskiego Centrum Handlowego.…

Balustrada ze stali nierdzewnej to dobra inwestycja!

Zaletą balustrady ze stali nierdzewnej jest jej elegancki, stalowy wygląd, i bardzo…