segmenty w lomiankach

Zabudowa szeregowa cieszy się dużym zainteresowaniem – przede wszystkim wśród osób, które szukają atrakcyjnej alternatywy dla mieszkań w bloku. Budynki tego typu powstają między innymi w Łomiankach. Czy warto się nimi zainteresować? Sprawdźcie z nami!

Czym wyróżnia się zabudowa szeregowa?

 Zanim jednak przejdziemy do przedstawienia mocnych i słabych stron tego typu budynków, najpierw trzeba wyjaśnić, czym tak naprawdę są tak zwane „szeregówki”. Zgodnie z definicją, zabudowę szeregową tworzą co najmniej trzy domy jednorodzinne, które zostały połączone ścianami. Nie są to więc konstrukcje wolnostojące, ale też bardzo daleko im do typowych osiedli i bloków, zawierających kilkanaście bądź kilkadziesiąt lokali.

Zgodnie z przedstawionym wyżej opisem tworzone są na przykład segmenty, które stanowią doskonałą alternatywę dla ciasnych mieszkań i drogich domów. Ze względu na większy metraż i ogromną swobodę aranżacyjną, jaką zapewniają, cieszą się dużym zainteresowaniem klientów biur deweloperskich.

Dobrym na to przykładem są segmenty w Łomiankach. Ta niewielka miejscowość położona w sąsiedztwie Warszawy kusi nabywców spokojną, zieloną okolicą, a także bogatą ofertą, składającą się z nieruchomości w atrakcyjnych cenach.

Mieszkanie w szeregowcu – największe zalety

 Skoro wiemy już, o czym mowa, możemy zająć się przedstawianiem najważniejszych powodów, dla których warto zdecydować się na zakup szeregowca. Jak się okazuje, jest ich całkiem sporo.

  • Prawie jak dom. Segmenty zapewniają znacznie wyższy komfort życia niż standardowe mieszkania. Nie musimy pokonywać wielu pięter, by znaleźć się we własnym lokalu, natomiast sam metraż jest znacznie większy. Jeśli zaś chodzi o sąsiadów, znajdują się oni tylko po bokach.
     
  • Niższe ceny. Pod tym względem szeregówki „wygrywają” z klasycznymi domami jednorodzinnymi. Ze względu na to, iż domy w zabudowie szeregowej są ze sobą połączone, zmniejsza się ilość wykorzystywanych materiałów budowlanych. Przekłada się to na niższe ceny za projekt i budowę. Dom szeregowy będzie również tańszy w eksploatacji – wszystko dzięki temu, że domy nagrzewają się nawzajem. Zmniejszają się straty cieplne, co z kolei prowadzi do rzadszego wykorzystania urządzeń grzewczych.
     
  • Ogródek i miejsce garażowe. Segmenty w Łomiankach cieszą się sporym zainteresowaniem ze względu na korzyści, jakich nie jest w stanie zapewnić mieszkanie w bloku. Mowa tu między innymi o własnym ogródku – miejscu, w którym możemy spędzić czas na łonie natury. Szeregowce bardzo często budowane są też razem z garażami. Jest to kolejna zaleta tego typu budowli.

Dla wielu istotne może być również to, że domy w zabudowie szeregowej często tworzą małe osiedla, które dysponują własną infrastrukturą. Latarnie, ławki, trawniki, miejsca do rekreacji – wszystko to wpływa na wyższy komfort życia.

Czy segmenty w zabudowie szeregowej mają jakieś wady?

 Powyższe informacje każą przypuszczać, że mamy do czynienia z budowlami wręcz idealnymi, które dla każdego okażą się wyborem optymalnym. Oczywiście pamiętać trzeba również o tym, że segmenty w zabudowie szeregowej mają też swoje wady. Te natomiast związane są z pewnymi ograniczeniami względem pełnoprawnych domów jednorodzinnych. Nadal mamy tu bowiem do czynienia z sąsiadami – jeśli źle trafimy, może to wpłynąć na nasze codzienne życie. Do tego dochodzi znacznie ograniczona działka. W wielu przypadkach możemy liczyć „jedynie” na własny podjazd i niewielki ogródek.

Czy są to jednak wady, które mogą w znaczący sposób wpłynąć na ostateczną decyzję? Jest to kwestia mocno indywidualna. Jedno jest pewne – domy szeregowe okażą się dobry wyborem dla osób, którym zależy na wyprowadzce z bloku. Zwłaszcza gdy zdecydują się na odpowiednią lokalizację. Segmenty w Łomiankach i innych miejscowościach położonych blisko Warszawy (np. w Radzyminie) spełniają wiele kryteriów, które są ważne dla klientów biur deweloperskich. Zapewniają bowiem dostęp do cichej, zielonej okolicy, a także doskonały dojazd do stolicy.

inspirowane: slawbud.pl – domy i mieszkania na sprzedaż w Łomiankach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Historyczne zanieczyszczenia – czym są? Obowiązki właściciela gruntu

Nowelizacja ustawy Prawo ochrony środowiska wprowadziła pojęcie historycznych zanieczyszczeń powierzchni ziemi. Co…

Balustrady z nierdzewki – jak czyścić?

Zaletą balustrad ze stali nierdzewnej jest ich wytrzymałość. Stal nierdzewiejąca, z której…

Zabawki i akcesoria z Azji dla najmłodszych – kupisz w chińskich hurtowniach

Modne zabawki na czasie to produkty dedykowane najmłodszym klientom Chińskiego Centrum Handlowego.…

Balustrada ze stali nierdzewnej to dobra inwestycja!

Zaletą balustrady ze stali nierdzewnej jest jej elegancki, stalowy wygląd, i bardzo…