scianki-do-biura

Wnętrza biurowe typu open space posiadają wiele zalet. Otwarta przestrzeń nadaje pomieszczeniu przestronnego charakteru, jak również ułatwia dostęp do naturalnego światła. Z drugiej strony – tego rodzaju powierzchnie biur ograniczają prywatność pracowników wykonujących swoje obowiązki zawodowe. Sprawdzonym rozwiązaniem są przegrody szklane. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane w przestrzeni biurowej. To konstrukcje tworzone na wymiar, co umożliwia wkomponowanie zabudowy we wnętrza nawet o niewielkim metrażu czy posiadające przeszkody architektoniczne.

Czym wyróżniają się przegrody szklane w biurach i dlaczego warto wykorzystać te konstrukcje do aranżowania pomieszczeń?

Przegrody szklane z powodzeniem mogą być elementami zabudowy w przestrzeni biurowej. Jest to rozwiązanie nowoczesne i sprawdzone, które może być dopasowane do dowolnego stylu aranżacji. Przegrody w biurach w postaci ścianek wykonanych z odpowiednio dobranego szkła, są praktyczne oraz eleganckie i nie zmniejszają optycznie przestrzeni. Ponadto mogą znaleźć zastosowanie w pomieszczeniach nieustawnych, o małym metrażu.

Szkło nie utrudnia dostępu naturalnego światła do pomieszczeń biurowych, a jedynie subtelnie podkreśla ich aranżację. Jednocześnie pozytywnie wpływa na komfort korzystania z tych wnętrz, szczególnie dla znajdujących się w nich pracowników, wykonujących codzienne obowiązki zawodowe.

Nowoczesne szklane przegrody montowane w przestrzeni biurowej pozwalają na wydzielenie niezależnych powierzchni, gwarantując intymność i korzystne warunki do wykonywania pracy, a także podejmowania kontrahentów lub petentów. Szklane przegrody mogą znaleźć się nie tylko w przestrzeni biurowej, ale także w budynkach administracji publicznej, urzędach, jak również obiektach usługowo-handlowych.

Montaż szklanych przegród wykonanych ze szkła barwionego w masie

Szklane przegrody na wymiar montowane w biurach są wykonane ze szkła hartowanego monolitycznego lub bezpiecznego szkła laminowanego. Klient, który decyduje się na montaż szklanych przegród w swoim biurze, może wybrać szkło przezroczyste czy barwione w masie. Do wyboru posiada także zabudowy szklane wykonane ze szkła z folią mleczną lub kolorową. Możliwe jest również wykorzystanie szkła o zmiennej przejrzystości Priva-Lite, które pod wpływem prądu zmienia swoją nieprzezierność na postać przezierną.

Właścicielom biur, którym zależy na wysokim stopniu izolacji akustycznej, poleca się zastosowanie szklanych przegród z podwójnym szkleniem. To rozwiązanie dedykowane szczególnie firmom zatrudniającym pracowników prowadzących różnego typu szkolenia, konferencje, a także wzmożone rozmowy telefoniczne czy w formie online. Wysoka izolacja akustyczna, jaką gwarantują szklane przegrody z systemem podwójnego szklenia, zapewnia maksymalny komfort wykonywania obowiązków zawodowych, wygłuszając dźwięki dochodzące z innych pomieszczeń, jak również hałasy dobiegające z korytarza.

Szklane przegrody w biurach o wysokich właściwościach akustycznych

Szklane przegrody w biurach mogą być dopasowane do stylu aranżacyjnego danej przestrzeni. To konstrukcje wyróżniające się uniwersalnością i prostotą. Ścianki szklane mocowane są na delikatnych profilach góra-dół, bez konieczności dodatkowego wykorzystania pionowych profili. Oprócz szklanych przegród można zamontować także drzwi w ościeżnicy, które będą doskonale komponować się z pozostałymi okuciami. Te elementy dostępne są w wykończeniach Inox, w kolorze czarnym, anodzie lub jako lakierowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL.

Szklane przegrody montowane na profilach, idealnie współgrające ze szklanymi drzwiami z okuciami, podwyższają walory wizualne przestrzeni nadając jej nowoczesnego, przestronnego, a jednocześnie eleganckiego wyglądu. Przegrody stworzone ze szkła mogą także posiadać elementy dekoracyjne, jak również logotypy, grafikę bądź inne znaki reklamowe firmy.

Szklane przegrody wykonywane na wymiar z powodzeniem mogą być dopasowane do małej powierzchni biura. Dzięki temu nie dochodzi do marnotrawienia wolnej przestrzeni. Zabudowy szklane w biurach wpływają na komfort pracy, a jednocześnie wyróżniają się wysokimi walorami wizualnymi, trwałością i łatwością w utrzymaniu w czystości.

źródło: szklarzokuniew.pl – zakład szklarski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Karta Polaka a praca – czy mogę pracować legalnie w Polsce?

Wielu przedsiębiorców rozważa zatrudnienie cudzoziemców z Kartą Polaka. Warto wiedzieć, jakie formalności…

SEO i content marketing – pięć najczęściej powtarzanych błędów

Marketing w wyszukiwarkach internetowych to nowoczesna, ale też wymagająca aktualnej wiedzy strategia…

Balustrady z nierdzewki – jak czyścić?

Zaletą balustrad ze stali nierdzewnej jest ich wytrzymałość. Stal nierdzewiejąca, z której…

Historyczne zanieczyszczenia – czym są? Obowiązki właściciela gruntu

Nowelizacja ustawy Prawo ochrony środowiska wprowadziła pojęcie historycznych zanieczyszczeń powierzchni ziemi. Co…