scianki-do-biura

Wnętrza biurowe typu open space posiadają wiele zalet. Otwarta przestrzeń nadaje pomieszczeniu przestronnego charakteru, jak również ułatwia dostęp do naturalnego światła. Z drugiej strony – tego rodzaju powierzchnie biur ograniczają prywatność pracowników wykonujących swoje obowiązki zawodowe. Sprawdzonym rozwiązaniem są przegrody szklane. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane w przestrzeni biurowej. To konstrukcje tworzone na wymiar, co umożliwia wkomponowanie zabudowy we wnętrza nawet o niewielkim metrażu czy posiadające przeszkody architektoniczne.

Czym wyróżniają się przegrody szklane w biurach i dlaczego warto wykorzystać te konstrukcje do aranżowania pomieszczeń?

Przegrody szklane z powodzeniem mogą być elementami zabudowy w przestrzeni biurowej. Jest to rozwiązanie nowoczesne i sprawdzone, które może być dopasowane do dowolnego stylu aranżacji. Przegrody w biurach w postaci ścianek wykonanych z odpowiednio dobranego szkła, są praktyczne oraz eleganckie i nie zmniejszają optycznie przestrzeni. Ponadto mogą znaleźć zastosowanie w pomieszczeniach nieustawnych, o małym metrażu.

Szkło nie utrudnia dostępu naturalnego światła do pomieszczeń biurowych, a jedynie subtelnie podkreśla ich aranżację. Jednocześnie pozytywnie wpływa na komfort korzystania z tych wnętrz, szczególnie dla znajdujących się w nich pracowników, wykonujących codzienne obowiązki zawodowe.

Nowoczesne szklane przegrody montowane w przestrzeni biurowej pozwalają na wydzielenie niezależnych powierzchni, gwarantując intymność i korzystne warunki do wykonywania pracy, a także podejmowania kontrahentów lub petentów. Szklane przegrody mogą znaleźć się nie tylko w przestrzeni biurowej, ale także w budynkach administracji publicznej, urzędach, jak również obiektach usługowo-handlowych.

Montaż szklanych przegród wykonanych ze szkła barwionego w masie

Szklane przegrody na wymiar montowane w biurach są wykonane ze szkła hartowanego monolitycznego lub bezpiecznego szkła laminowanego. Klient, który decyduje się na montaż szklanych przegród w swoim biurze, może wybrać szkło przezroczyste czy barwione w masie. Do wyboru posiada także zabudowy szklane wykonane ze szkła z folią mleczną lub kolorową. Możliwe jest również wykorzystanie szkła o zmiennej przejrzystości Priva-Lite, które pod wpływem prądu zmienia swoją nieprzezierność na postać przezierną.

Właścicielom biur, którym zależy na wysokim stopniu izolacji akustycznej, poleca się zastosowanie szklanych przegród z podwójnym szkleniem. To rozwiązanie dedykowane szczególnie firmom zatrudniającym pracowników prowadzących różnego typu szkolenia, konferencje, a także wzmożone rozmowy telefoniczne czy w formie online. Wysoka izolacja akustyczna, jaką gwarantują szklane przegrody z systemem podwójnego szklenia, zapewnia maksymalny komfort wykonywania obowiązków zawodowych, wygłuszając dźwięki dochodzące z innych pomieszczeń, jak również hałasy dobiegające z korytarza.

Szklane przegrody w biurach o wysokich właściwościach akustycznych

Szklane przegrody w biurach mogą być dopasowane do stylu aranżacyjnego danej przestrzeni. To konstrukcje wyróżniające się uniwersalnością i prostotą. Ścianki szklane mocowane są na delikatnych profilach góra-dół, bez konieczności dodatkowego wykorzystania pionowych profili. Oprócz szklanych przegród można zamontować także drzwi w ościeżnicy, które będą doskonale komponować się z pozostałymi okuciami. Te elementy dostępne są w wykończeniach Inox, w kolorze czarnym, anodzie lub jako lakierowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL.

Szklane przegrody montowane na profilach, idealnie współgrające ze szklanymi drzwiami z okuciami, podwyższają walory wizualne przestrzeni nadając jej nowoczesnego, przestronnego, a jednocześnie eleganckiego wyglądu. Przegrody stworzone ze szkła mogą także posiadać elementy dekoracyjne, jak również logotypy, grafikę bądź inne znaki reklamowe firmy.

Szklane przegrody wykonywane na wymiar z powodzeniem mogą być dopasowane do małej powierzchni biura. Dzięki temu nie dochodzi do marnotrawienia wolnej przestrzeni. Zabudowy szklane w biurach wpływają na komfort pracy, a jednocześnie wyróżniają się wysokimi walorami wizualnymi, trwałością i łatwością w utrzymaniu w czystości.

źródło: szklarzokuniew.pl – zakład szklarski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Historyczne zanieczyszczenia – czym są? Obowiązki właściciela gruntu

Nowelizacja ustawy Prawo ochrony środowiska wprowadziła pojęcie historycznych zanieczyszczeń powierzchni ziemi. Co…

Transport door to door na czym polega?

Zlecając transport zewnętrznej firmie spedycyjnej warto skorzystać z usługi rozszerzonej o pakiet…

Profesjonalne niszczenie dokumentów – na czym polega?

Coraz więcej słyszy się o profesjonalnych usługach niszczenia dokumentów. Szczególnie po wejściu…

Największe różnice między prezentacją amatorską a profesjonalną

Prezentacja multimedialna stanowi świetne uzupełnienie każdego wystąpienia. Warunek jest jeden – musi…