balustrada ze stali nierdzewnej i schody-szklane

Zaletą balustrady ze stali nierdzewnej jest jej elegancki, stalowy wygląd, i bardzo duża wytrzymałość zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i zanieczyszczenia czy rdzę. Te atuty sprawiają, że barierki wykonane ze stali nierdzewiejącej są pożądanym produktem, który cieszy się niesłabnącą popularnością wśród inwestorów poszukujących trwałych i nienagannych stylowo zabezpieczeń do schodów wewnętrznych i balkonów

Balustrady ze stali nierdzewnej – wysoka jakość na lata

Barierki i balustrady ze stali nierdzewnej dedykowane są do każdego wnętrza i otoczenia, bez względu na jego wystrój czy rolę, którą mają spełniać. Balustrady ze stali nierdzewiejącej, dzięki nienagannej, klasycznej stalowej linii będą dobrze wyglądały zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i bardziej stonowanych i tradycyjnych pomieszczeniach. Co jednak najważniejsze, balustrady tego typu zagwarantują nam przede wszystkim bezpieczeństwo zarówno podczas pokonywania stromych schodów, jak i w trakcie korzystania z balkonu i tarasu. Stalowe barierki są bowiem przede wszystkim bardzo wytrzymałe i odporne na rdzę, co sprawia, że są najchętniej wybieranym zabezpieczeniem na zewnątrz budynków. Barierki z nierdzewki nie zawiodą nas zatem ani pod względem wyglądu, ani tym bardziej pod względem solidności i jakości wykonania. Balustrady tego typu bardzo dobrze radzą sobie również we wszelkiego rodzaju halach produkcyjnych, magazynach i galeriach handlowych. 

Antykorozyjność stali nierdzewnej i wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, wgniecenia i zarysowania sprawiają, że balustrady wykonane ze stali nierdzewnej biją na głowę podobne produkty z mniej trwałych materiałów, np. drewna i żelaza. Z tego względu barierki z nierdzewki są najbardziej opłacalne. Decydując się na ich zakup, mamy gwarancję, że nie tylko nie zawiodą nas pod względem bezpieczeństwa ich użytkowania, ale i będą zakupem na długie lata. 

Gdzie zamontować balustradę z nierdzewki?

Stal świetnie wygląda zarówno solo, jak i w połączeniu z innymi materiałami. Jest też bardzo elegancka, co dodaje je dodatkowego uroku i sprawia, że barierki wykonane z tego materiału są niezwykle stylowe. Wykorzystując te zalety, możemy śmiało kombinować z klasycznym wyglądem balustrady i łączyć ją z innymi materiałami. Najczęściej balustrady ze stali nierdzewnej montowane są na zewnątrz budynków jako wykończenie tarasów i balkonów. W takim wypadku mogą występować jako klasyczne barierki ze stalowym wypełnieniem. Coraz częściej jednak inwestorzy decydują się na wybór stali i szkła. Taki mariaż dwóch klasycznych materiałów daje nie tylko eleganckie, ale i bardzo wytrzymałe efekty i jest mocno pożądany zwłaszcza podczas budowy nowoczesnych biurowców utrzymanych w industrialnym stylu. Podobne rozwiązanie możemy zastosować wewnątrz budynku. Stalowe schody wyposażone w balustradę ze stali nierdzewnej ze szklanym wypełnieniem nie tylko stylowo wyglądają, ale i w bardzo prosty sposób doświetlają przestrzeń. 

Balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej – jak czyścić? 

Kolejną zaletą balustrad ze stali nierdzewnej jest ich bezproblemowa pielęgnacja. W przeciwieństwie do barierek wykonanych z mniej trwałych materiałów, np. drewna, balustrady z nierdzewki nie wymagają od nas ani dodatkowych zabezpieczeń w postaci lakierowania lub olejowania ich powierzchni, ani specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Dużą pomocą w tej kwestii jest antykorozyjność i odporność stali, co sprawia, że produkty z niej wykonane są odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, zacieki i rdzawe wykwity. Żeby wyczyścić stalową balustradę, w zupełności wystarczy nam trochę wody z delikatnym detergentem i ściereczka z mikrofibry. Uciążliwe zabrudzenia i tłuste plamy możemy usunąć też za pomocą płynów z domieszką alkoholu. Jedynym, czego powinniśmy unikać podczas pielęgnacji barierki ze stali nierdzewiejącej, są szorstkie gąbki i szczotki, które są wykonane z żelaza lub aluminium albo miały wcześniej kontakt z tymi stopami. Ich zastosowanie mogłoby doprowadzić do uszkodzenia warstwy pasywnej stali nierdzewnej i korozji międzykrystalicznej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Balustrady z nierdzewki – jak czyścić?

Zaletą balustrad ze stali nierdzewnej jest ich wytrzymałość. Stal nierdzewiejąca, z której…

Historyczne zanieczyszczenia – czym są? Obowiązki właściciela gruntu

Nowelizacja ustawy Prawo ochrony środowiska wprowadziła pojęcie historycznych zanieczyszczeń powierzchni ziemi. Co…

Zabawki i akcesoria z Azji dla najmłodszych – kupisz w chińskich hurtowniach

Modne zabawki na czasie to produkty dedykowane najmłodszym klientom Chińskiego Centrum Handlowego.…

Po czym poznać, że w domu zalęgły się pluskwy?

Osoby, które zastanawiają się, w jaki sposób prawidłowo zidentyfikować obecność pluskiew, z…